NIEZAWODNE SYSTEMY OPRACOWANE PRZEZ BROIL KING.

Każdy grill Broil King jest projektowany z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności i trwałości. To jednak nie wszystko. Projektanci z Broil King przykładają ogromną wagę do designu i funkcjonalności urządzenia. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz każdego grilla gazowego Broil King, znajdziesz elementy i funkcje zapewniające lepszą wydajność, dłuższą żywotność i jeszcze większą radość z grillowania na świeżym powietrzu.

System Dual-Tube™

Opracowana przez firmę Broil King rewolucyjna technologia Dual-Tube, pozwala bardziej równomiernie rozgrzać powierzchnię roboczą rusztów na całej ich płaszczyźnie.

Umieszczając w rurze o większym przekroju, rurę o mniejszej średnicy, uzyskujemy turbulencje gazu, który ma jednakowe ciśnienie w każdym miejscu palnika. W ten sposób płomienie mają tą samą wysokość na całej długości palnika, co znacznie poprawia jakość grillowania w porównaniu z innymi palnikami rurowymi.

120 otworów palnika gwarantuje lepszą dystrybucję ciepła i szybsze nagrzanie, co doceniane jest szczególnie w zimie.

Można powiedzieć, że wzrasta też efektywność palników i jeden palnik Dual-Tube™ ma moc porównywaną do dwóch o standardowej pojedynczej budowie.

System Dual-Tube TM

Termometr Deluxe Accu-Temp™

Termometr Deluxe Accu-Temp™ zawsze pokazuje dokładną temperaturę w piekarniku. Przydatny szczególnie w przypadku grillowania w termoobiegu.

Daje Ci kontrolę i precyzję grillowania dokładnie wskazując temperaturę w piekarniku w zakresie od 0 do 350 stopni Celsjusza.

Głęboko umieszczona sonda zapewnia dokładny odczyt temperatury. Eleganckie wykończenie nadaje grillowi charakteru i stylu.

Termometr Deluxe Accu-Temp TM

System Flav-R-Wave™ – Aromatyzer

Technologię zabezpieczania palników kamieniami lawy wulkanicznej zastąpiono osłonami wykonanymi ze stali szlachetnej. Zmiana technologii podyktowana jest faktem, iż kilkukrotne podgrzanie kamieni nasączonych skapującym tłuszczem, powoduje wydobywanie się szkodliwych toksyn.

System Flav-R-Wave zapewnia osłonę palników oraz odparowanie soków, które poprawiają smak przygotowanych potraw.

Aromatyzer - System Flav-R-Wave TM

System Flav-R-Zone™

Wykonane ze stali szlachetnej przegrody dzielące piekarnik na kilka stref zapewniając tym samym dodatkową kontrolę nad temperaturą.

System Flav-R-Zone TM

Piekarnik Therma-Cast™ okuty elementami ze stali szlachetnej

Gruby akutermiczny odlew pokryty proszkowo potrójną warstwą żaroodpornej i bardzo trwałej farby. W środkowej części ze względów estetycznych okuty chromoniklową blachą.

Technologia Roll-On

Ciężar pokrywy zawieszony jest blisko środka piekarnika, przez co pokrywa sprawia wrażenie lekkiej. Dzięki temu rozwiązaniu osoby niższe i dzieci z łatwością otworzą grilla. Technologia Roll-On daje możliwość postawienia grilla w odległości zaledwie 11 cm od ściany.

Ruszta żeliwne dwustronne

Ciężkie, żeliwne ruszty Broil King® doskonale asymilują i zatrzymują ciepło. Nie wychładzają się w kontakcie z zimnymi potrawami oraz przy otwieraniu piekarnika.

Pokryte emalią ceramiczną zapewniają większą trwałość oraz zabezpieczają przygotowywane produkty przed przywieraniem. Żeliwo rozgrzewając się do bardzo wysokich temperatur poprawia walory smakowe przygotowywanych produktów, a za razem zwiększa kumulację ciepła wewnątrz piekarnika, co wpływa na mniejsze zużycie gazu.

Dwustronność rusztów wpływa na uzyskanie lepszych efektów kulinarnych, w zależności od grillowanych produktów.

Strona rusztów, na której widoczne są grzbiety żeberek powoduje szybkie odpływanie wytopionego tłuszczu, co sprawia, że produkty są bardziej chrupkie.

Strona rusztów, na której widoczne są rowki żeberek powoduje wolniejsze wytapianie tłuszczu, co sprawia, że potrawy są bardziej soczyste.

Palnik rożna

Wykonany ze stali szlachetnej i usytuowany wzdłuż tylnej ściany piekarnika powoduje, że całe ciepło jest odbijane i skierowane na rożen.

Otwory w palniku mają różne średnice. Mniejsze w tylnej części, gdzie gaz jest spychany ciśnieniem oraz większe w przedniej części, gdzie ciśnienie gazu jest mniejsze. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej równomierne rozprowadzenie gazu i jednakowej wielkości płomień na całej długości palnika.

Fabrycznie testowane części

Wszystkie grille Broil King wykonane są z fabrycznie testowanych części najwyższej jakości, co gwarantuje ich odporność na wszelkie próby wytrzymałości.

Każdy metalowy element grilla jest ocynkowany i pomalowany proszkowo, co zapewnia wiele lat pracy bez śladu rdzy.

Jakość elementów grilla Broil King

Zawory Linear Flow z pokrętłami 180° Sensi-Touch™

Precyzyjna kontrola temperatury możliwa jest dzięki specjalnym wielostopniowym zaworom umieszczonym pod pokrętłami sterującymi Sensi-Touch™.

Zawory Linear-Flow™ posiadają 180 stopniową skalę regulacji, co pozwala nie tylko na precyzyjne ustawienie temperatury, ale też sterowanie strefami ciepła wewnątrz piekarnika. Taka kontrola temperatury jest istotna w przypadku pieczenia, bądź powolnego, pośredniego grillowania.

Zarządzanie strefami ciepła za pomocą zaworów Linear-Flow™ ma duże znaczenie podczas przygotowywania niewielkich porcji jedzenia w dużym urządzeniu. Można tak ustawić i zminimalizować strefę grzania w piekarniku, aby bez zbędnych strat ciepła uzyskać doskonały rezultat.